Dobre okulary przeciwsłoneczne sklep to takie okulary, które zapewniają oczom ochronę przed promieniami UV. Co istotne, przy ich wyborze nie powinniśmy się kierować stopniem zaciemnienia soczewek (co oczywiście jest istotne), ale tym jakiej wysokości filtry soczewki te posiadają. To bowiem właśnie filtry zabezpieczają nasze oczy przed promieniami z zakresu UV-A, UV-B oaz UV-C, chroniąc je przed takimi chorobami oczu jak jaskra chociażby.

Okulary przeciwsłoneczne sklep może oferować różne. Znajdziemy w jego ofercie zarówno okulary damskie, jak i okulary męskie, okulary dla kierowców, sportowców oraz okulary dla dzieci.

Wybór odpowiednich okularów

Dobre okulary przeciwsłoneczne sklep to takie okulary, które zapewniają oczom ochronę przed promieniami UV
Autor zdjęcia: luismi_cavalle

Jak doskonal wiadomo, wybór okularów przeciwsłonecznych nie jest wyborem ograniczającym się jedynie do wysokości zastosowanych w nich filtrów oraz stopnia zaciemnienia i wzoru zaciemnienia soczewek. Okulary przeciwsłoneczne sklep stanowią bowiem dopełnienie naszego wizerunku oraz pomagają skorygować niedoskonałości naszej twarzy. Innymi słowy przy wyborze okularów kierujemy się również kształtem oraz kolorem oprawek. Panie mogę zatem wybierać wśród okularów typu:

  • pilotki,
  • wayfarery,
  • lenonki,
  • kocie oczy,
  • lustrzanki.

Panowie natomiast mają do dyspozycji bardzo urozmaiconą ofertę okularów przeciwsłonecznych będących wariacją na temat dwóch typów oprawek, czyli: Aviatorów oraz Wayfarerów. W przypadku okularów dedykowanych najmłodszym mamy natomiast pełna dowolność stylów oraz kolorów. Wybór okularów dla najmłodszych wymaga jednak zwrócenia dodatkowej uwagi na materiał z jakiego wykonane zostały zarówno oprawki jak i soczewki.

Dedykowane kierowcom okulary słoneczne z kolei to okulary zapatrzone w soczewki polaryzacyjne (więcej: https://pl.wikipedia.org/wiki/Filtr_polaryzacyjny), czyli soczewki lokujące i pochłaniające fale świetlne, a dokładniej wszystkie fale poza falami prostymi. W rezultacie prowadzący samochód kierowca ma zapewnioną lepsza jakość widzenia, wyższy kontrast oraz eliminację odblasków.

Jak widać, kwestia wyboru odpowiednich okularów przeciwsłonecznych jest kwestia dość zasadnicza, wymagająca pewnego, wcześniejszego przygotowania. Szczęśliwie, zawsze możemy zwrócić się o kompetentną i fachowa pomoc sprzedawcy, który powinien móc nam doradzić najlepsze rozwiązanie.