Okulary przeciwsłoneczne damskie w stylu retro

Od kilku sezonów nieprzerwanie królują okulary przeciwsłoneczne damskie utrzymane w stylistyce retro (które można kupić np. tutaj: https://eyewear24.net/pol_m_Okulary-Przeciwsloneczne_Damskie-416.html). Są ważnym dodatkiem, który pełni już nie tylko funkcje praktyczne (ochrona przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym).

Od kilku sezonów nieprzerwanie królują okulary przeciwsłoneczne damskie utrzymane w stylistyce retro
Autor zdjęcia: The Urban Scot

Lenonki to okulary przeciwsłoneczne damskie z okrągłymi szkłami. Dostępne są w wielu wzorach i kolorach do wyboru. Prawdziwym hitem są te z dużymi, lustrzanymi szkłami. Nazwa okularów pochodzi od samego Johna Lennona – członka zespołu The Beatles. Były bardzo modne na przełomie lat 60. i 70. XX wieku, przede wszystkim wśród hipisów. Są to okulary uniwersalne i pasujące doskonale zarówno do stylizacji miejskich, jak i tych utrzymanych w stylistyce retro czy boho. Pasują przede wszystkim paniom o kwadratowych bądź trójkątnych twarzach.

Muchy (bug-eye) to duże okulary przeciwsłoneczne damskie o ciemnych i lekko wypukłych szkłach. Wylansowały je Jackie Kennedy oraz Grace Kelly. Szczególnie popularne były w latach 60. XX wieku, obecnie przeżywają swój renesans. Jednak aby dobrze się prezentowały należy zestawiać je z dodatkami w takim samym kolorze czy wzorze np. torebką czy apaszką. Reszta ubioru powinna pozostać już klasyczna. Okulary tego typu pasują głównie paniom o owalnym kształcie twarzy.

Wciąż hitem są oczywiście także Ray-Bany. Kochają je wszystkie kobiety, bez względy na wiek czy rodzaj wykonywanego zawodu. Pasują bowiem zasadniczo do wszystkich stylizacji. Można je łączyć ze stylizacjami eleganckimi, rockowymi i casualowymi. Na rynku dostępne są już od kilkudziesięciu lat. Największą popularność zyskały dzięki filmom. Nosiła je m.in. Audrey Hepburn w Śniadaniu u Tiffany’ego czy Tom Cruise w Top Gun. Dzisiaj wciąż są symbolem klasy i dobrego gustu.