Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne damskie do kształtu twarzy?

Okulary przeciwsłoneczne damskie (takie jak te np.: https://eyewear24.net/pol_m_Okulary-Przeciwsloneczne_Damskie-416.html) są ważne nie tylko latem gdy słońce świeci szczególnie mocno, ale i zimą. Jak jednak je dobrać odpowiednio do kształtu swojej twarzy, aby prezentować się stylowo i korzystnie?

Kształt twarzy – jaki model wybrać?

Okulary przeciwsłoneczne damskie są ważne nie tylko latem gdy słońce świeci szczególnie mocno, ale i zimą
Autor zdjęcia: Claus Rebler

Największe problemy ze znalezieniem odpowiednich okularów mają zazwyczaj kobiety z twarzą okrągłą. W tym przypadku bowiem źle dobrane oprawki uwydatnią jeszcze te kształty. Najlepiej postawić na modele w dużych kwadratowych oprawach np. stylizowane na lata 70. Nie tylko zasłaniają one oczy, ale i skronie i część policzków. Taki kształt oprawek wyszczupla rysy twarzy. Unikać należy natomiast oprawek wąskich i okrągłych, które poszerzają twarz.

W dobrej sytuacji są panie o twarzy owalnej, gdyż mogą nosić w zasadzie wszystkie okulary. Posiadaczki twarzy kwadratowej powinny z kolei zainwestować w modele o lekko zaokrąglonym kształcie. Sprawdzą się również okulary kocie, czyli te z lekko uniesionymi zewnętrznymi krawędziami. Trzeba natomiast unikać kształtów kanciastych, które uwydatnia wszystkie mankamenty np. dość szeroką szczękę. Okulary zaokrąglone odciągną uwagę od mocniejszych rysów twarzy. Podobne zasady obowiązują w przypadku twarzy trójkątnej – należy stawiać na warianty zaokrąglone. Doskonale sprawdzają się m.in. ponadczasowe lenonki.

Kolor włosów i nie tylko

Warto także pamiętać, że blondynki doskonale wyglądają w okularach granatowych, a brunetki i posiadaczki rudych włosów w brązowych. Ponadto dobrze dobrane okulary przeciwsłoneczne damskie pozwolą na zamaskowanie niedoskonałości np. długi nos można skutecznie ukryć za pomocą okularów utrzymanych w stylu policyjnym – z podwójnym mostkiem i ciemnymi, osadzonymi nisko noskami.