Co dają nam odblaski w okularach przeciwsłonecznych?

Gdzie kupić okulary przeciwsłoneczne? Wielu z nas zadaje sobie to pytanie. Szukając inspiracji wpisują w wyszukiwarce okulary przeciwsłoneczne sklep i szukają miejsc, gdzie mogą kupić nie tylko tanie, ale przede wszystkim dobre jakościowo okulary. W niektórych sklepach można odnaleźć wskazówki, które pomagają potencjalnemu klientowi wybrać ten rodzaj produktu, który będzie dla niego najlepszy.

Odblaski – cóż z nimi począć?

Okulary przeciwsłoneczne, które można dostać na bazarku lub ruchliwej ulicy raczej nie dają ochrony naszym oczom
Autor zdjęcia: Lucas Possiede

Okulary przeciwsłoneczne, które można dostać na bazarku lub ruchliwej ulicy raczej nie dają ochrony naszym oczom. Jeżeli chcemy mieć pewność, że posiadamy okulary przeciwsłoneczne, które chronią nasz aparat wzrokowy, należy wybierać te, które posiadają powłokę anty-refleksyjną, jak również filtr polaryzacyjny. Dzięki tego rodzaju soczewkom nie straszne będzie nam odbijające się ot tafli wody, piasku czy mokrego asfaltu oślepiające światło. Poza tym tego typu soczewki utrzymują kolory otaczających nas przedmiotów, takimi, jakimi są naprawdę.

Powłoka anty-refleksyjna zaś jest odpowiedzialna za ochronę naszych oczu przed odbijaniem się światła. Bardzo często powłokę tę można spotkać przy końcu szkła, dzięki czemu zapobiega ona wpadaniu światła z boku okularów. Pozwala to na wyostrzenie widzianego obrazu.

Okulary słoneczne a choroby

Kto by pomyślał, że okulary przeciwsłoneczne mogą ochronić nas przed wieloma chorobami oczu. Okazuje się jednak, że tak. Promienie słoneczne, które dostają się codziennie do oka mogą powodować takie schorzenia jak: czerniak, zaćma, skrzydlik, czy upośledzenie plamki żółtej, czyli elementu oka odpowiedzialnego za pokazywanie szczegółów.

Kiedy nie dbamy o swoje oczy może dojść również poprzez nadmiar światła, który dostał się do gałki ocznej, do schorzenia nazywanego zapaleniem spojówek. Zaburzenie to objawia się pieczeniem i łzawieniem oczu, jak również zaczerwienieniem gałki ocznej. Ratunkiem dla naszych oczu są wówczas okłady z herbaty, jak również leki przeciwzapalne, które z pewnością zaleci nam lekarz okulista.